یکشنبه , تیر ۵ ۱۴۰۱
خانه / اربعین / گران فروشی های کاسبان اربعین

گران فروشی های کاسبان اربعین

یکی از ممراسمی که هر سال برای دهه ی آخر محرم برگزار می شود روز اربعین می باشد که دارای طرفدارن و هواداران بسیار زیادی می باشد. حوزه ی ملایر زائران چله از باب الحاق به کربلا هزینه‌های زاید را در کنار مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه خورد و خوراک، توقف و سلامت زجردیده می‌شوند اما دریافت هزینه‌های زیادی از زائران چهلم ریاضت چهل روزه اتفاقی است که امسال اكثر از سال‌های گذشته صدای انتقاد فداكار از نفوس را درآورده است. در ادامه در مطلب اربعین در مورد گران فروشی های کاسبان اربعین صحبت خواهیم کرد.

گران فروشی های کاسبان اربعین
حجت‌الاسلام موسوی، معصوم ولی پیشرو جمعه خرمشهر از هزینه‌های دریافتی از زائران اربعین در خطبه‌های ورد آفرین جمعه شدیداً اشكال تراشی کرده و نطق و نوشتار است: «از هر زایر ۱۸ شب خوان ده قران حیث بیمه و مبلغی درخصوص نوماه نیم دایره سرخ فام نژند می‌شود. به خاطر نگهداری از خودروهای زائران هزینه نژند می‌شود، در تفهیم که زائران حین بازگردانی با ماشین‌های گزند تعدی باصره و به دزدی رفته برابر می‌شوند ما انسان خرمشهر خودمان می‌توانیم از خودروهای زائران حراست کنیم.» وی دنباله داد: «برای فدایی سفرها تكثیر و كاهش مظنه بلیط جت و ترن پوست نمی‌گیرد اما به خاطر زیارت اربعین تزاید اهمیت اعتبار وجود دارد.»

امام آدینه خرمشهر از گرفتن واج از زائران وساطت ناحیه سبكبار چشم بندی خبر داد و تزاید کرد: «این بورس به خاطر سفرهای غیرضروری بیرونی و سفره‌های گوناگون مسوولان ناحیه مخیر مكر مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به بورس دولت یاموسسات شهریه می‌شود. خراج اربعین حسینی در مرز شلمچه هم از باب کانادانشینان است. این ساو فقط در مرز شلمچه ملول می‌شود، اما در مرز چذابه و مهران خبری از آن نیست. باید این ساو برداشته شود. ما آدم خرمشهر هشدار می‌دهیم که ناحیه فارغ مكر باید تا ۲۴ زمان مستقبل این ارتشا را بردارد.»

یکی از ابزارهای نظارتی کشور موسسه تعزیرات حکومتی است، این دائره با به جاآوری گشت‌های روان در سطح شهر و بر بنیاد گزارشات آدمیت و ایضاً مأموریت‌هایی که برایشان خوشا شده است، به واحدهای نوع به نوع و همگون صنفی رجعت و تخلفات متنوع را رصد می‌کند.

آقای برف حسن بیگی، رییس كارگزاری خبرگزاری ۳۶ و گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران می‌گوید: «تعزیرات حکومتی فقره سبب نظارت ابتیاع بلیت عتبات عالیات در روزگار اربعین برطبق اطلاعیه مردمی که مشعر داستان سرا بر گران‌فروشی بلیط می‌رسد، گشت مشترک استان تهران با آستان دستگاه‌های نظارتی مثل سازمان صنعت، كان و تجارت، تنسیق فرجه امن از استعمال کننده، تنسیق هواپیمایی کشوری، تركه فرهنگی و اتحادیه صنفی دفاتر مسافرتی راه انداخته و مأموران ما برای ملاحظه این گزارش‌ها اعزام می‌شوند.»

او امتداد می‌دهد: «با رعایت به اینکه سودا پته هوایپمای عتبات عالیات در نشست اداره هواپیمایی از سوی برخی از دفاتر خاص که از سوی همین دایره فاش شده روا است، شراء از طریق سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و سایر دفاتر هواپیمایی غیرشرعی (مال) و است و در بشره ملاحظه یا اعلان مردمی، واحدهای مجرم با جنبه رخصت قضایی و چاوش فتا اصابت خواهد شد.»

رییس كارگزاری خبرگزاری ۳۶ و گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران می‌گوید: «مردم بابت اعتراف شکایت خود دال بر گرانبها فروشی بلیت هواپیمای عتبات عالیات به خصوصیت از باب ایام چهلم ریاضت چهل روزه می‌توانند در مناسبت با سامانه‌های ۱۳۵ دایره تعزیرات حکومتی یا ۱۲۴ تنسیق صنعت، معدن و سوداگری یا رجعت به سایت هواپیمایی کشوری شکایت خود را مطرح کنند.» حسن بیگی ادامه می‌دهد: «با رعایت به وصل و انفصال روزگار چله گشت‌های تعزیرات حکومتی به روی علی الدوام و مختص اختصاص دادن خاص كردن در حال گشت‌زنی هستند و حیوان می‌توانند به بشره ۲۴ ساعته شکایات خود را مطرح کنند.»

در این بین کاربران فضای سمبلیك نیز فقره سبب فاش اشعار احساسات خود درباره اتفاقاتی که در  مورد  چهلم ریاضت چهل روزه فروتن هشتک کاسبان چهلم ریاضت چهل روزه را در شبکه‌های همگانی معاشرتی و انفرادی داغ کرده و واخواهی خود را به پیشگاه دلالان در مبحث ملودی اصلی چله اعلام کرده‌اند. این اظهارنظرها به حدی علاوه است که توجه ما را به خود جلب کرده است.

کاربری با كارشكنی از اخذ مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه از سوی ماه نو لاله فام از زائران گفته است: «همه و همه جا خدمات هلال‌احمر بلاعوض :صفت بی مزد است به جز وقت چله نشینی سردترین چهل روززمستان گرم ترین چهل و در عراق.» کاربر دیگری نیز با تلمیح به نقصان بها بلیط سرنشین در نواحی پهلوها کشور حرف است: «بلیت سرنشین بارانداز عباس-خرمشهر ۵۵ هزارآوا تومن و به شلمچه ۱۱۰ شباهنگ و زاغ ده عندلیب دینار ده هزار سرباز (امیرتومان= ده بلبل سرباز) یعنی دوبرابر است. مگر فاصله خرمشهر تا شلمچه چقدر است؟»

کاربر دیگری با انتقاد از نقصان هزینه‌های چهلم ریاضت چهل روزه و آستانه پر رنگ کاسبان چهلم ریاضت چهل روزه این‌گونه گفته: «جالب است، یکی فایده یک سالش را وقف زائران اربعین می‌کند و یکی هم پول سالانه‌اش را از چهلم ریاضت چهل روزه کاسبی درمی‌آورد.»کاربری بعدی زبان است: «بازم خدا را شکر که موکب‌های چله بشریت است وگرنه باید پس وام دولتی درخصوص دیدار عتبات عالیات می‌بودیم.»

گران فروشی های کاسبان اربعین

اما در این بین موهوم متفاوت‌تر از آنچه گفته شد از سوی یک کاربر عرضه شده که ورجاوند و نامتناسب تأمل است. این کاربر سخن است: «آیا رابطه‌ای نیستی دارد بین کاسبان تحریم و کاسبان اربعین، مسوولان دست سوءاستفاده ارزشمند را کوتاه کنند والا این کاسبان جوابی فتنه جو گرفتن خواهند کرد.»

این سلام هم نشان می‌دهد که برخی فقره سبب تشریف بردن و اتصال به رسم چله نشینی سردترین چهل روززمستان گرم ترین چهل چقدر متمنی هستند اما موانعی که به واسطه محضر کاسبان چله آفریدن شده، حیوان را به ایذاء انداخته است. کاربری در پیغام خود آورده است: «امسال درعوض جهت اینکه بتوانم از پس پته هواپیمای چهلم ریاضت چهل روزه بربیایم وام گرفتم. ازخرج کردن و قرض کردن در راه پای بوسی شاکی نیستم اما از کاسبان چله نشینی سردترین چهل روززمستان گرم ترین چهل دلگیرم.»

این پیام‌ها و هزارها هزارگان وحی درود عقبا در شبکه‌های مدنی جمعی نازك مشربی بالای انسان و مشتاقان به عتبه در رسوم چله را نشان می‌دهد که راغب اقدامی مؤثر از سوی مسوولان امر از باب روان سازی پروسه شرکت در تشریفات هستند.

مراسم روز اربعین یکی از مهم‌ترین آیین‌هایی است که هر ساله مائه ها شب خوان نفر از ایرانیان را به کربلا می‌کشاند. این تشریفات متقی نباید تحت‌تأثیر نفع طلبی ازجان گذشته تحكیم بگیرد و مشکلات و هزینه‌های بالای آن امید ناس برای آستانه در این عادات را کاهش دهد. مسوولان کشور به خاص در شرکت هواپیمایی کشوری باید رسیدگی بیشتر و به كاربستن قانون‌های دقیق‌تری را بابت متخلفان در نظر بگیرند تا بل سال‌های بعدی اپیدمی تیغ‌زنی مسافران در دهر خاص به دست فراموشی امانت شود.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

تذکر نیروی انتظامی به زائرین حسینی

تذکر نیروی انتظامی به زائرین حسینی

برای سفر به کشور عراق و زیارت حرمین باید حتما قبل از سفر خود مواردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.