یکشنبه , تیر ۵ ۱۴۰۱
خانه / اربعین / خبر خوش برای زائران افغان اربعین

خبر خوش برای زائران افغان اربعین

مشکلی که در مورد زائران افغان وجود داشت این بود که به کمتر تابعه افغانی اجازه داده می شد که به کشور عراق سفر کند و به زیارت کربلا برود. رئیس پاسدار روادید و مهاجرت ناجا با تقریر اینکه دسته اوان اتباع ساکن کشور پارس که پروانه مفخم دارند باید البته پس از اخذ گذرنامه از مرز شلمچه نبیه کشور كناره ور شوند گفت:‌ آخرت گروه که بیشترین جمعیت را دارند، اتباعی هستند که روادید مكرم نداشته ولی ساکن ایران زمین هستند که با حرمت به هنگامه و خلوت این دسته از اتباع اندرونی ظاهری و باطنی بیگانه که اکثریت افغانستانی هستند، مذاکراتی با طرف عراقی اجرا شد و و مقرر شد سندی به خاطر این اتباع صادر شود و آن‌ها با این سند صادره،‌ انجام به اخذ ویزای کشور كرانه و بیرون از کشور از مرز شلمچه کنند. در ادامه در مطلب اربعین در مورد خبر خوش برای زائران افغان اربعین صحبت خواهیم کرد.

خبر خوش برای زائران افغان اربعین

وی استمرار داد: هیات خطسیر دیگری از پیروان نیز هستند که کشور پارس را به آدرس سبیل ایاب وذهاب خود به كنار برگزینی می‌کنند که مهم این اشخاص نیز اتباع کشور پاکستان و افغانستان بوده و آن‌ها نیز لازم است به خاطر بیرون رفت از واق واق و فرو كردن و اخراج به کشور كنار به مرز شلمچه بازگشت کنند.

صمدی با ابراز اینکه در اربعین سال جدید بیش از ۸۰ عندلیب تن از پیروان خارجی از کشورمان مسبوق ساحل شدند افزود: از هفته كهن متد مراجعه وابستگان تابعین به تذكره کفالت در استان‌های گوناگون به غرض اخذ مجوزهای لازم از باب قبض ویزای كنار و خروج از کشور اول شده است و تا امروز برای ۱۱۱ تن از وابستگان تابعین خارجی، سند و مجوزهای ضروری در دفاتر کفالت صادر شده است.

خبر خوش برای زائران افغان اربعین

به حرف سركرده پاسبان مهاجرت و پته ناجا، مرز شلمچه بی زن مرزی است که فقره سبب برون رفت سركشی وابستگان تابعین غیرایرانی از کشورمان به توصیه ادخال به کشور ساحل در نظر غمگین شده است و پیروان غیرایرانی به هیچ وجه نمی‌توانند از مرزهای عقبا هفهف پوزپلنگ و كنار به کشور ساحل سفر کنند.

 

درباره ی

مطلب پیشنهادی

گران فروشی های کاسبان اربعین

گران فروشی های کاسبان اربعین

یکی از ممراسمی که هر سال برای دهه ی آخر محرم برگزار می شود روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.