یکشنبه , تیر ۵ ۱۴۰۱
خانه / سفر به عراق / راهنمای ثبت نام ویزای پیاده روی اربعین

راهنمای ثبت نام ویزای پیاده روی اربعین

زمان زیادی تا چله حسینی باقی نمانده است. همه ساله ایرانیان متجاوز زیادی برای حضور در حرم امام حسین (ع) با پای پیاده به سمت کربلا می‌روند تا در روز چهلم ریاضت چهل روزه در جوار حرم آن مقدم باشند. امسال نیز پیرو رسم هر ساله، این سرگذشت گرونده برگزار خواهد شد و منازل شرعی این سفر نیز در حال ایفا به جریان انداختن است. در ادامه در مطلب سفر به عراق در مورد راهنمای ثبت نام ویزای پیاده روی اربعین صحبت خواهیم کرد.

راهنمای ثبت نام ویزای پیاده روی اربعین

با وجود اینکه پیش‌تر زائران می‌توانستند با آلات گوناگونی از مرز رد شوند و به تشرف حرم سید شهیدان بروند، اما در چند سال نوین منازل غیرشرعی این سفر به پیشنهاد حفظ مسالمت آرام بیشتر زائران پررنگ‌تر شده است. پس اگر قصد حضور در این سفر كاتوزی را داشته باشید، حتما باید مراحل آن را نیز تكریم کنید. در این بخش از کجارو به یادگیری ثبت‌نام در سیستم الگو سماح برای دریافت ویزای چله نشینی سردترین چهل روززمستان گرم ترین چهل می‌پردازیم.

مدارک لازم برای ثبت‌نام در  سماح

کلیه متقاضیان سفر کربلا باید توجه داشته باشند که برای این سفر حتما باید پروانه مفخم تهیه کنند؛ زیرا برای گرفتن جوازعبور داشتن گذرنامه ضروری است و مفروضات و مجهولات مهمل به آن را باید در جهاز سماح وارد کنید. اگر گذرنامه معتبرتان را در آزادگی دارید می‌توانید وارد سایت سماح شوید و درخواستتان را مبنی بر صدور روادید عراق ثبت کنید. اضافه بر در آزادمنشی مرتبط بودن ویزا با شش ماه اعتبار، دو قطعه عکس پرسنلی متماثل عکس تذكره نیز قسری است.

مراحل ثبت‌نام در سامانه سماح

سامانه سماح به دلیل محدودیت‌های موجود برای صدور جوازعبور وعظ می‌کنند که افراد به صورت تیمی ثبت درخواست دهند. همچنین، بدوی فردی هم که نامش در گروه ثبت ویزا ثبت شود، به نشانی سرخیل مشخص و ناپیدا خواهد شد. برای شروع ثبت نام در جهاز سماح بهتر است که کارت ملی، سجل و گذرنامه‌ خود و هم گروهی‌هایتان را در کنارتان داشته باشید.

برای شروع این فرآیند باید وارد سیستم الگو samah.haj.ir شوید. با ورود به این دستگاه نظام صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که متشکل از سه بخش است. در ابتدای صفحه نکات الزامی ذکر شده است و در زیر آن شاهد دو بخش ثبت‌نام و پیگیری وضعیت و تنقیح هستیم. اگر برای آغازین بار است که وارد این جهاز می‌شوید و تاکنون ثبت نام نکرده‌اید، باید از طریق بخش ثبت نام عمل کنید. اما اگر پیش از این بخشی از اطلاعات را وارد کرده‌اید و اکنون قصد بهسازی آن را دارید، باید از طریق بخش ردیابی وضعیت و ترمیم وارد عمل شوید.

راهنمای ثبت نام ویزای پیاده روی اربعین

برای ثبت نام، در بخش ثبت‌نام هر دو تیک جسم را فعال کنید و تكلم امنیتی را در کادر مربوطه وارد نمایید. برای ورود به سیستم الگو و ثبت اطلاعات، دکمه شروع ثبت نام را کلیک کنید. زائران معتبر عفیف باید توجه داشته باشند که ثبت و تکمیل اطلاعاتشان در پنج نوبت صورت می‌گیرد که در این سخن فصل تمام منازل را وضوح خواهیم داد.

در ابتدای صفحه‌ای که بعد از کلیک روی گزینه شروع ثبت نام باز می‌شود، مواردی ذکر شده است که بهتر است قبل از وارد کردن داده ها به آن‌ها توجه کنید. بعد از مطالعه به قسمت پایین‌تر از آن بیایید و کد ملی و سرگذشت تولدتان را وارد کنید (صاحب این کد ملی با نام سركرده متمایز خواهد شد). در خصوص ثبت شاهنامه تولد نیز باید سال تولد به صورت چهار رقمی و ماه و روز به صورت دو رقمی رگه شود (مثل: ۰۲/۱۱/۱۳۶۵). حال روی دکمه عرضه اطلاعات کلیک کنید. با کلیک روی این دکمه، مشخصه ها کد ملی و سرگذشت تولد فرد از ثبت حالات اوضاع سرگذشت استخبار می‌شود و اطلاعات فرد به صورت خودکار ثبت می‌شود.

ثبت نام ویزای اربعین

در زیر این بخش قسمت سایر دانسته ها قرار دارد که در آن باید دانسته ها دیگری را در خصوص سردسته وارد کنید که شامل کشور محل تولد، محل صدور حكم محكم و مناسبت ها این چنینی است. در زیر این بخش داده ها دیگری را باید وارد کنید که بی پایه به سركرده است.

راهنمای ثبت نام ویزای پیاده روی اربعین

پس اگر فرد نخستی که در سامانه ثبت می‌کنید، سركرده خواهد بود این بخش را تکمیل کنید. در غیر این صورت تیک مربوطه را غیرفعال نمایید. در بخش مفروضات و مجهولات تذكره نیز باید عده گذرنامه‌تان را وارد کنید. البته در صورت عدم آگهی از اندازه گذرنامه، راه‌کار‌هایی نیز برای استعلام معلومات وجود دارد که از طریق تاریخ ثبت روادید و موردها این چنینی باید وارد عمل شوید. حال بهتر است برای نهی و امر از بروز مشکل، داده ها وارد شده تا اینجای کار را مجددا دقت کنید و سپس دکمه ثبت و نقصان به لیست را کلیک نمایید.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

چگونه در عاشورای 97 به کربلا سفر کنیم

چگونه در عاشورای ۹۷ به کربلا سفر کنیم

ویزایی که برای شما و بصورت تكی صادر می شود ۳ ماه شرف خواهد داشت.راهنمای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.