یکشنبه , تیر ۵ ۱۴۰۱
خانه / سفر به عراق / نکات مهم در زمان سفر به کربلا

نکات مهم در زمان سفر به کربلا

هنگام ثبت نام قطعی نزد کارگزار عامل، حتماً ۲ نسخه «قرارداد بین کارگزار و زائر» را نظارت و امضاء کرده و یک نسخه را اخذ نمایید.فعلا طول مدت سفر کاروانهای سماوی ۷ شب و طول سفر آسمانی ۶ شب یا ۷ شب (حسب وجود آلت روانه به سامرا و جایگیری در بغداد) می باشد. افزودن یا کاهش مدت پروگرام سفر مصوب، بنا به تقاضای اشخاص امکان پذیر نیست. در ادامه در مطلب سفر به عراق در مورد نکات مهم در زمان سفر به کربلا بیشتر می گوییم.

نکات مهم در زمان سفر به کربلا

در کلیه اوضاع میتوانید گرفتاری ها و مشکلات را با مدیر راهبر و آخوند (یا مداح) کاروان خود در میان بگذارید. «مدیر راهنما» در این سفر نقش نظیر کننده و ارشاد کننده و دفاع از حقوق زائران را دارد و تمام قراردادها پیشتر توسط شرکت شمسا مسدود و آزاد شده است.

به زمان تقریر شده از طرف مدیر قدوه جهت حضور در ترمینالها توجه کرده و به موقع حاضر شوید.از لحظه شروع تا نهایت سفر کارت آشنایی زائر را به گردن سرازیر نموده و بی وقفه مراقب آن باشید. طبق نقشه انتظام شده از سوی مدیر معصوم ولی پیشرو داخل كاپیتان در صندلیهای خود مستقر شوید و این تزیین قیام و جلوس را در اتوبوسهای عراقی نیز اعتبار کنید.

در تمام طول سفر شرکتهای مجری آریایی و عراقی موظف به آسوده خاطر آب نوشیدنی و خوردنی پلمپ شده و سالم و غذای ارزان (در حد امکانات و برگ موجود) هستند. لذا در مسیرهای بین راهی از سالم بودن آب و مواد غذایی پشتگرمی حاصل نمایید.

نکته : برای احتیاط، قدری آب و خشكبار فاسد نشدنی(مانند بیسکویت، توت خشک، آلو، پسته، مغز گردو و …) همنشین داشته باشید. نیز همراه داشتن قرص سرماخوردگی، ضد شكم روش و قرص مسکن ساده عبرت می شود.

در صورتی که همه روزه داروی خاصی مصرف می کنید برای مدت حدود ۱۰ روز ۸ داروی خاص خود را با نسخه های مربوطه و نظر پزشک معالج ولی داشته باشید. در صورت نیاز به صندلی چرخدار، آن را همراه خود ببرید.

نکات مهم در زمان سفر به کربلا

اماله واکسنهای پیشگیرانه (مننژیت و آنفلوانزا) حداقل به گزند تفرق زمانی ۱۵ روز قبل ۹ از حرکت، از ضروریات سفر به عتبات است . اشارتاً کارت ویژه و عام آن را همراه داشته باشید.در صورت بروز هرگونه مصیبت یا مصدومیت، سردی بی توجهی خود را حفظ کرده به ائتلاف مدیر کاروان و با معشوق مرتبط بودن کارت دوستی زائر، به مراکز درمانی پیش بینی شده و درمانگاههای شب هنگام روزی رجعت کنید. تمام زائران از ۴۸ ساعت قبل از خروج از خاک فارس عوعو تا ۷۲ ساعت پس از ورود به ایران تحت پوشش خدمات شرکت بیمه گر سینا قرار دارند. در سفرهای گروهی، داشتن صبر، حوصله، گذشت و ایثار، خوش رویی، همبستگی، اتحاد و تجانس با خودفروخته :صفت اجیر گروه از عوامل غلبه است. لذا از نظرات و تجربیات مدیر راهنمای کاروان خود متابعت نمایید و عز حال كسان کهنسال و کودکان را بنمایید.

با توجه به زمان تشرف، لباس ورجاوند و نامتناسب با فصل و اثاث شخصی مورد نیاز خود را همراه داشته باشید. (لیوان، مسواک، شانه، حوله، دو عدد سرانداز ملافه نازک و سبک به پیشنهاد پاس حفظالصحه فردی، ساعت زنگ دار و …) پول(ریال) عجم در شهرهای زیارتی عراق رایج است، لذا نیاز به عدو داشتن ارزهای غریبه و آشنا نیست. به پایه ورد نیاز پول عجم برای موردها الزامی و شخصی مصاحب داشته باشید.

خرید رهاورد بالاجمال به آدرس «ره آورد سفر» امری نپذیرفتنی است اما خریدهای بی رویه و زیادشده نسبت داده شده شدن بار و اثاثیة حجیم، حاصلی جز سختی ، بكش واكش :جدال با رانندگان اتوبوسها و مشقت برای خود و همسفران شما به دنبال نخواهد داشت.

نکته: حداکثر میزان بار مجاز برای هر زائر ۳۰ کیلوگرم است.روی تمام ساکها، کیف و چمدان، موبایل و دوربین یقیناً نام و مشخصات خود را بنویسید. (ضمناً موعظه می شود مشخصه ها را روی کاغذ یا مقوا حاصل داخل بقچه نیز قرار دهید). حتی الامکان از جامه دان و کیف قفل دار مصرف کنید و یا قفل اختصاصاختصاصی تهیه کرده روی آن نصب نمایید.

نکات مهم در زمان سفر به کربلا

همراه داشتن موبایل، دوربین عکاسی یا فیلم برداری بلامانع است. اما بردن آنها به داخل حرمها و اماکن زیارتی نامشروع است. به افزایش عکس برداری یا فیلم برداری از پایانههای مرزی، ستونهای سرباز در جاده ها، اماکن سرباز و نظایر آن ابداً ممنوع است.نام دفتر گسیل و احضار کننده از شهرستان، نام مدیر کاروان، تلفن همنشین وی و مشخصات كشتی و هتل خود را دقیقاً به خاطر داشته باشید تا در صورت جدا افتادن از کاروان به فراغت آشتی بتوانید کاروان خود را پیدا کرده و به آن ملحق شوید .

در ایران زمین و عراق نازك طبعی مازاد یدكی روی مواد مخدر و داروهای روان متغیر وجود دارد و در صورت معاشر مرتبط بودن حتی یک گرم ، موجب محبوس برده تخت مواد و مدیر کاروان شده و بازگشت دادن کل کاروان به فارس عوعو را باعث میشود و کارگزار و دایره حج و دیدار و شرکت شمسا در این گونه موردها مسئولیتی نخواهند داشت.نکته: افرادی که عادت به کشیدن آلت تدخین توتون دارند در اتوبوسها و اجتماعات تجلیل حال پانوشت خود را بنمایند . درضمن و تلویحاً كاربرد سیگار در حرمهای مطهر و اماکن زیارتی غیرشرعی ناروا است.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

چگونه در عاشورای 97 به کربلا سفر کنیم

چگونه در عاشورای ۹۷ به کربلا سفر کنیم

ویزایی که برای شما و بصورت تكی صادر می شود ۳ ماه شرف خواهد داشت.راهنمای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.