یکشنبه , تیر ۵ ۱۴۰۱
خانه / سفر به عراق / توصیه های پلیس در مورد سفر به عراق

توصیه های پلیس در مورد سفر به عراق

در زمان سفر به کشور عراق و در مورد پیاده روی اربعین توصیه هایی را باید در نظر بگیرید که توسط پلیس ایران ارائه داده شده است. خروج از مرز فقط با جوازعبور معز که ۶ ماه حرمت داشته باشد، امکان‌پذیر است.افرادی که جوازعبور ندارند، از مراجعه به مرز كناره ور كناره گیری کنندبه‌ غرض تسهیل در بیرون زائرین کربلا، کنترل روادید از مقدمه حرکت زایران رخ خواهد گرفت. در ادامه در مطلب اربعین در مورد توصیه های پلیس در مورد سفر به عراق بیشتر صحبت خواهیم کرد.
توصیه های پلیس در مورد سفر به عراق
زائران هرچه زودتر انتساب به اخذ ویزای عراق از سفارت خانه یا سرکنسولگری‌های آن کشور عمل نمایند و از موکول کردن این امر به روزهای آخری (نزدیک به اربعین) و بازهم حرکت به سمت مرزها قبل از اخذ پته (ویزا) اجتناب کنند.افراد ممنوع‌الخروج و محکومین، دستور قیام از کشور را نداشته و برون شد کارکنان دستگاه‌های خاص بستگی به طی پایه ها مشروع و عرفی خود است.

یک سواد کپی از گذرنامه، حكم محكم و کارت ملی خود را درعوض جهت مواقع ناچاری عدو داشته باشید.برای کنترل جوازعبور در مرز با صبر و حوصله، همکاری اجباری را با چاوش Police به‌عمل آورید.حتماً پس از ورود به مرز عراق، از درج مهر داخل كردن به آن کشور در پروانه خود امان شوید.

از یار و دشمن داشتن اشیاء عتیقه غیرضروری همچون (چک‌پول، طلاجات، مدارک و اسناد، کارت ملی و مدارک دیگر) امتناع کنند.بلیط، گذرنامه و مدارک شناخت خود را در اصالت كسان غریب ثبوت ندهید.زائران اربعین حسینی نیرنگ جادو سایت های تبلیغاتی را نخورند.

احتمال ترافیک و تاخیر در ممر رفت یا بازآیی وجود دارد، صبر و تحمل کلید فراغ بال شما در سفر است.برای استراحت حال زائرین، پارکینگهای همگانی كمونیستی در ورودیه شهر مهران و چزابه و… راه‌اندازی گردیده است.زائرین خودروهای شخصی خود را در پارکینگ‌های تعیین‌شده پارک کرده و از پارک نمودن یا رها کردن خودسرانه وسایل نقلیه در اقصا دومین احتراز فرمائید.

با حرمت به احتمال ایجاد ترافیک به هرحال و معطلی‌های طاقت‌فرسا در مسیرهای جبران به کشور بعد از رسم چله نشینی سردترین چهل روززمستان گرم ترین چهل بلافاصله رفتار به بازگردانی به کشور نکنید.محورهای مواصلاتی به پایانه‌های مرزی مهران، چزابه و شلمچه در طولانی ساعات شبانه‌روز وساطت تیم‌های عملیاتی و گشت‌های خاص محتسب کنترل می‌شوند.

از سرعت و تقدم غیرمجاز پارسایی حی و با سرعت مطمئنه رانندگی کنید.در روی دریافتن جرح و خواب‌آلودگی در رانندگی حكماً موتور را ساكن معشوق ضمن استراحت، روی خود را با آببشویید.بازدید پلیس از وسایل‌تان را اقدامی در جهت عارضه و طمانینه و آشوب خود و همراهان‌تان به‌شمار آورید.پس از اسكان در هتل، خویشاوندی به معارفه و صراط رفت و برگشت به حرم رفتار و نام هتل، تعداد خانه حجره دكه دفتر و تلفن آن‌را به‌خاطر بسپارید.

تأکید می‌شود خواهران معتبر عفیف از ایاب وذهاب به بازار، حرم و اماکن اشتراكی عقبا به‌صورت تكی احتراز و از سوار شدن به خودروهای نامربوط پارسایی کنید.با ملاحظه هرگونه مبادرت مشکوک (مواد مخدر، صرف محترقه و منفجره، اسلحه، تجهیزات و…) مدرج ها را تندتند به پاسدار اطلاع دهید.

حتی‌الامکان از بیع هر نوع کالا (به‌خصوص کالاهای تزیینی و اسباب‌بازی) پرهیز نمایید.از گرفتن و احتراس هرگونه شی، سپرده و پاکت از كسان غیر (اعم از ایرانی و یا عراقی) كناره گیری کنید .از عکسبرداری و فیلمبرداری از مقرهای سپاهی و انتظامی، مرز و مراکز توقف و تحقیق در سلك راه و داخل سرزمین ها پرهیز کنید .

از استواری مناسبت با مأمورین و عوامل عراقی تحت هر عنوانی تحرز نمایید.مصرف قرص‌های کدئین‌دار و روان‌گردان در کشور شاطی نامشروع بوده و محتسب عراق با خاطیان به‌شدت برخورد می‌ کنند.زائران با پروا به حدس پشتوانه جاسوسان و عناصر عدو در بین عزاداران، از هرگونه ربط نامتداول با نفوس اجنبی تحاشی کنید.
توصیه های پلیس در مورد سفر به عراق
در حین سفر از نقل نمودن نشانی محل سکونت و محل کار، به اشخاص ناشناس جداً خودداری فرمایید.از تكیه به نفوس نامحرم و آشنا و طرح معارفه و با آنان دوری کنید.افراد مسن در رخ احتیاج به کمک مأمورین پلیس، مسؤولین مطار نوار و میهمانداران مراجعه محبوب و به نفوس ناآشنا توكل ننمائید.

از سوار شدن بر خودروهای مسافرکش غیرقانونی كناره گیری کنید.هرگونه مفروضات و مجهولات در فقره نحله سنت و توصیه‌های اجرایی، انتظامی، صحی و امنیتی را خالصاً از ماخذ ذی‌صلاح و رسماً ستاندن کرده از نقل و تداول مهملات باز داشتن به‌عمل آورید.

در پوست ابراز هرگونه حادثه‌ای، از اسكان قبض در اكناف حادثه و پرداخته عکس و فیلمبرداری تحاشی نمایید.به بین طغیان از محل اقامت، از عزب گذاشتن افراد مسن، اناث و یا کودکان در اطاق استنكاف نمایید.با پروا به عدم امکان مصرف از کارتهای بانکی کشور در تو عراق، ارز کافی به مصاحب داشته باشید.هدف چاوش خدمت به آدم است و در کمال منزلت با کوچک‌ترین بی‌نظمی و ساختن مزاحمت برای زائران شیخ حسین(ع) اصابت شرعی خواهد شد

درباره ی

مطلب پیشنهادی

چگونه با اتومبیل شخصی به عراق سفر کنیم

چگونه با اتومبیل شخصی به عراق سفر کنیم

جهت تهیه ویزا باید به كارگزاری خبرگزاری های مسافرتی مورد مدلل و نفی سفارت عراق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.