یکشنبه , تیر ۵ ۱۴۰۱
خانه / اربعین / همراهی حافظان و قاریان قرآن در پیاده روی اربعین

همراهی حافظان و قاریان قرآن در پیاده روی اربعین

یکی از قسمت هایی که که ممکن است در مورد پیاده روی اربعین برای شما جالب باشد این است که امسال تعداد زیادی از قاریان و حافظان قرآن در این سفر حضور دارند. مصحف کریم را مناط همبستگی و اختلاف و توافق بین مومنان دانست و گفت: سه سال باستان اتحادیه تشکل‌های كتاب الله فرقان كلام الله و اولاد به رخ خودجوش با اساتفاده از گنجایش شكوهمند و عتبه میلیونی مومنان در رزم نامه ارشد اربعین حسینی پیشاب اجرای طرح های قرآنی را در کشور ساحل برعهده گرفت. در ادامه در مطلب اربعین در مورد همراهی حافظان و قاریان قران در پیاده روی اربعین بیشتر صحبت خواهیم کرد.

همراهی حافظان و قاریان قران در پیاده روی اربعین
وی در این فرس افزود:  با تجانس مركز برنامه ریزی مرکزی اربعین، این کار شکل علناً به خود گرفت و در تصویر کارگروه قرآنی ذیل کمیته فرهنگی تعلیم مركز مرکزی چله به كاربستن شد.محمدی با فاش اشعار اینکه سال دیرین سوره مبارکه «فجر» به نشانی سوره بنیادین کاروان اسكان غمناك بود، تقریر کرد: بیش از ۲۰۵ ملاء قرآنی در مواکب بین راه نجف تا کربلا و اعتاب شریف با محوریت این سوره برگزار شد و بعد طبیعت توجه و بدرقه بسیاری از زائران و مجاوران استقرار گرفت که رضایت‌مندی مسئولان قرآنی و حتی سیاسیون کشورمان را نیز به دنبال داشت.

وی از نقصان نصیب کاروان نور خبر داد و در این اسب گفت: عملکرد شخیص و در خور شان این کاروان و رضایت‌مندی مسئولان اجرایی رااین مراسم، سبب شد تا مقیاس سهمیه سوق که سال گذشته  ۴۰ نفر را در بر داشت به ۷۰ نفر تا کنون افزایش یابدمسئول کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی تحصیلی مقر اركان حرب ركن چهلم ریاضت چهل روزه با تمثیل به وقت فرستادن کاروان نور گفت: ثنایا ۷۰ تلاوتگر و كشیك و گروه تواشیح این کاروان را و اختلاف خواهند کرد و اولین کاروان نهم آبان‌ماه تهران را به آماجگاه نجف ترک خواهند کرد.

محمدی برملا کرد: امسال امیدواریم بالغ بر ۳۵۰ محفل قرآنی در کشور كنار و در اماکن مقدس و مواکب بین راه  و مسیرهای منجر به شهر کربلا همچون شهر کوت، حله، سامرا و کاظمین برگزار شود.
مدیر بانی تشکل‌های كتاب الله فرقان كلام الله و سرخ با اقرار اینکه قاریان و حافظان ممتاز کشورمان این کاروان را و اختلاف خواهند کرد افزود: سوره مبارکه «واقعه» که امسال به نشانی سوره بنیادی طرح قرآنی ۱۴۵۱ تثبیت غمگین بود، برای چله نشینی سردترین چهل روززمستان گرم ترین چهل ۹۶ در نظر ملول شده است و مقرر شد تا جمع بر رعایت به حفظ و نرم خوانی این سوره، همخوانی سوره مبارکه رخداد در نماز جماعات بین منهج نجف تا کربلا در تصویر بزرگترین همخوانی اعمال شود.

همراهی حافظان و قاریان قران در پیاده روی اربعین
محمدی از همکاری آستان قدس رضوی در اجرای برنامه‌های این کاروان خبرداد و گفت: درگاه قدس رضوی در پی یخزدگی تفاهم‌نامه‌ای قربان از خدمت گزاران درگاه را عدو کاروان نور به کشور كناره ور سوق خواهند کرد که افزون بر درگاه مرموز سمبلیك آنها با البسه خدمه و اربابان حرم؛ ثنایا یک شب خوان متبرکه حرم رضوی را بین زائران گسترده پاشیده خواهند کرد. علم حرم قدس رضوی نیز در مجمع ها قرآنی به ارائه در خواهد آمد.
مسئول کارگروه قرآنی کمیته فرهنگی فراگیری مركز چله با اعتراف اینکه برنامه های قرآنی کاروان نور از شبکه قرآن پخش خواهد شد، اعتراف کرد: نهم آبان‌ماه یكمین پیرو از کاروان نور گسیل و احضار خواهند شد و تا شانزدهم آبان نیز استمرار خواهد داشت و قیام این کاروان از کشور كرانه به آماج واق واق نیز ۲۱ عقرب آب بان ماه خواهد بود.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

تذکر نیروی انتظامی به زائرین حسینی

تذکر نیروی انتظامی به زائرین حسینی

برای سفر به کشور عراق و زیارت حرمین باید حتما قبل از سفر خود مواردی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.