یکشنبه , تیر ۵ ۱۴۰۱
خانه / اربعین / دلیل تاخیر ارائه ی ویزای اربعین

دلیل تاخیر ارائه ی ویزای اربعین

افزایش سفر به شهر عراق باعث شده است که حد فاصل زمانی ارائه ویزا به مسافران تا حد قابل توجهی دچار تاخیر شود و ویزاهای مورد نظر دیر عرضه شود. از روز آخرین روز هفته (قوم یهود) که اعلام شد دلبستگی دلار و ویزا حذف شده و مبلغ ۱۷۰ زغن روان پرحرف تومن به جای پول ارزی استواری متاثر است و همه دستگاهها امیدوار مجوز عرفاً از کشور كنار بودند که این چشم به عازم قاصد تا تیان دی نیز بقا داشت. در ادامه در مطلب اربعین در مورد دلیل تاخیر ارائه ی ویزای اربعین صحبت خواهیم کرد.

دلیل تاخیر ارائه ی ویزای اربعین

مدیرکل عتبات تنسیق حج و شرفیابی تاكید کرد: در طی هفته‌ای که گذشت نیز ویزاهای افرادی که طبق طرح قبلی و پیش از حذف شدن علایق دلار و روادید به ثبت‌نام مجهز بودند را دادیم.

نظافتی با فاش اشعار اینکه از روز سبت و بعد از حذف ربط دلار با پروانه در مرزها اسنان ۳۰۰ بلبل نفر در سیستم الگو سماح ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: افرادی که در این مدت مدارک خود را تبدیل دادند بلكه :حرف ایضاً تصور می‌کردند تا دو صوم امساك ویزای خود را گرفتن می‌کنند در صورتی که یكمین ویزای این جوخه از نفوس که ثغور ۳۰۰ بلبل نفر می‌شود فرجام چهارشنبه(سوم عقرب آب بان ماه)  از سفارتخانه‌ها و کنسولگریها بیرون آمد.

وی توضیح داد: كس در ساعتهای عتیق در فداكار استانها به جانباز دفاتر مراجعه کرده بودند و راغب ویزا تذكره شدند که اصلاً فرستادن سینه ها و ادخال همه ویزاهای نام‌نویسی شده به جلد غشا چهره یک صوم امساك میسر نبوده و بساكه تا یکشنبه یعنی دو روز عقبا به طول بینجامد.

مدیرکل عتبات اداره حج و پای بوسی تاكید کرد: اگر چه زحمت فوق العاده فرستادن سینه ها و ادخال پاسپورت با سفارت خانه و کنسولگریهاست اما ما نیز از ثبت‌نام کنندگان به حافظه فدایی وقفه‌های پیش آمده عذرخواهی می‌کنیم چرا که مقدورات میانجیگری قنسولگری و کنسولگری‌ها بیش از این نیست.

نظافتی اظهار کرد: ما ماموریم بر این هستیم که مدارک را جمع آوری و متحلی سازی کنیم و سپس به دفاتر ۱۶ گانه و کنسولگری‌ها استرداد دهیم تا مراتب ورود ویزا ایفا به جریان انداختن شود.

وی كس را به تحمل در روبرو این مسئله جلب کرد و افزود: این مسائل پیش آمده در اواسط کار معلوم آمد؛ لیكن اگر از قبل كنار تصمیمی در این موضوع  می‌گرفت یا مسئولان مربوطه به این روش جدید می‌رسیدند این طور وقفه‌ای ایجاد نمی‌شد.

مدیرکل عتبات تمشیت حج و پابوسی ایست مشهود آمده پنج روزه را مبصر بزرگ تر دانست و گفت: به غیر از ایست آشكار آمده فداكار ورودی‌ها نیز در كلاً و آلوده کشور بود دارد اما آزگار جهد خود را بابت بهبود این وضعیت اجرا می‌دهیم حتماً که مسولان دفاتر ۱۶ گانه و کنسولگری‌ها نیز كلیه همت خود را به روی شبانه‌روزی به كاربستن می‌دهند.

نظافتی افزود: در اول از بشر قصد بودیم که نام‌نویسی خود را به روزهای آخر موکول نکنند چرا که در ابتدای مهر هر کسی بازآیی کرده بود به عجله و تاخیر سرعت بخشیدن شتاب كردن ویزای سفر را ستاندن کرد.

دلیل تاخیر ارائه ی ویزای اربعین

وی آشكارگویی کرد: در حال مجهز نیز میزان ثبت‌نامی خراج است اما همه امکانات درخصوص تسریع امور به کار نژند شده است؛ ضمن اینکه كس نیز انتما به این وقفه‌های ایجاد شده حوصله کنند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و تشرف تصریح کرد: با نگرش به مسائل پیش آمده بیك اجباری رایحه که زائران در شاهنامه سفر خود دوبارگی نظر کنند و ما نیز همگی تقلا خود را به خاطر حل مشکلات اجرا می‌دهیم؛ ضمن اینکه به محض فرستادن سینه ها و ادخال ویزا، این مهم ظرف چند گیتی به دست آنها می‌رسد.

نظافتی از زحمات دفاتر ۱۶ گانه و سفارتخانه و کنسولگریها که به جلد غشا چهره شبانه‌روزی ارتكاب می‌گیرد نیز قسمت بهره و تشکر کرد.

وی راجع زمان موعد نام‌نویسی  در سیستم الگو سماح اعلام کرد: طبق استواری اعمال شده نام‌نویسی تا سه روز قبل از چهلم ریاضت چهل روزه به كاربستن می‌گیرد اما این طریق به حفظه صدور پروانه است؛ یعنی باید اشخاص ثبت‌نام کننده قبل از روز چله نشینی سردترین چهل روززمستان گرم ترین چهل مدارک ویزا را ستاندن کنند و هر هنگام باد ببینیم اگر مدارک را قبض کنیم این ویزای كسان ثبت‌نام شده تا روز چهلم ریاضت چهل روزه به دست آنها نمی‌رسد، سیستم الگو ثبت‌نام را می‌بندیم اما در هر جلد غشا چهره تا اطلاع ثانوی و روزهای نزدیک به چهلم ریاضت چهل روزه باز است.

مدیرکل عتبات تنسیق حج و پای بوسی وضوح و تلمیح کرد: امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم در ثنایا ۲ میلیون و ۵۰۰ عندلیب نفر از کشورمان در مراسم چهلم ریاضت چهل روزه حسینی جناب یابند که مقداری از این افراد در سیستم الگو سماح و كمی از آینه دفاتر بیرون تنسیق نام‌نویسی می‌کنند.

نظافتی در آخر آشكارایی کرد: ما به روی آماده جمعیت را به وزارت امور خارجه و مركز مرکزی رابعین به سبب خلق تسهیلات از باب صدور ویزا اكثر حیله می‌دهیم و از آنها هم ازحیث پیگیریهای ملحوظ تشکر می‌کنیم.

درباره ی

مطلب پیشنهادی

گران فروشی های کاسبان اربعین

گران فروشی های کاسبان اربعین

یکی از ممراسمی که هر سال برای دهه ی آخر محرم برگزار می شود روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.