یکشنبه , تیر ۵ ۱۴۰۱
خانه / معرفی ادیان / هفت گناه اصلی در دین مسیحیت

هفت گناه اصلی در دین مسیحیت

مسحیت در دوره ای سرشار از جمگ و خونریزی بود و با مشکلات بسیار زیادی رو به رو شده بود. سردمداران دینی کشور های اروپایی به مقابله با هفت گناه اصلی در دین مسیحیت پرداخته و با این موارد به صورت بسیار جدی مقابله کردند. به این صورت میزان تمایل مردم به دین مسیحیت بسیار بالا رفته و به گونه ای زور گونه مردم را مجبور به اطاعت از خود کردند. برای اطلاعات بیشتز از این ۷ گناه اصلی به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

هفت گناه اصلی در دین مسیحیت

هفت گناه کبیره، گناهانی هستند که در زمان تاریخ بسیار قدیم خلوت نشینی مسیحی مشخص شده و در قرن ششم میلادی توسط پاپ گرگوری اول یا گرگوری کبیر در یک دسته قرار گرفته‌اند. این جرم ها عبارتند از : تکبر (Pride)، طمعکاری (Greed)، شهوت –در معنای تمایل بیش از حد یا حرام زاده جنسی (Lust)، حسادت (Envy)، خشم (Wrath)،شکم پرستی-که معمولا مستی نیز در آن منظور می‌شود (Gluttony) و تنبلی (Sloth). هفت گناه کبیره از گفتگوها مورد علاقه در وعظ و خطابه‌ها، نمایشنامه‌های اخلاقی و هنر اروپای قرون وسطا بوده‌است.

میزان این گناه با جمع آوری كردن معلومات حاصل از شش گناه قبلی سنجش شده است.

 

متخصصان برای هر یک از این عبادات با توجه به ماهیت روانی و اقتصادی آن درمانی را ارائه کرده‌اند در حالی که به عقیده آنها «غرور و تکبر» بزرگترین و سر منشاء تمامی عبادات نهان شده و آن را مجموعی از شش گناه دیگر تلقی کرده‌اند.

تنبلي در فهرست هاي اوليه وجود نداشته و به جاي آن گناه غم و يأس شناخته مي شده است که با ادغام اين دو و الهام از آنها ، در ليست جديد به اين نام آورده شده است چرا که تنبلي نتايجي چون بي حوصلگي ، افسردگي ، بي عاطفگي و غم را به همراه خواهد داشت .

هفت گناه اصلی در دین مسیحیت

خشم به افزايش احساس عصبانيت اتلاق مي گردد که مي تواند به صورت مشاجره شديد با صداقت و راستي نمود پيدا کند که گاه ممکن است منجر به بروز اعمالي ناشايست و مغاير با قانون گردد . خشم اغلب به صورت لحظه اي بروز مي کند و در صورت عدم کنترل مي تواند نتايجي غير قابل جبران به همراه داشته باشد .

اطلاعات مربوط به این گناه از طریق سنجش سرمایه‌گذاری کلی در بخش لعب و فعالیت‌های تفریحی در برابرسازی با میزان استخدام‌ها به نسبت سرانه تهیه شده است. این اطلاعات از اداره آمار آمریکا اخذ شده است.

 

درباره ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.